Kojų venų varikozės pašalinimo operacija

Flebologijoje yra keli operacijos atlikimo būdai:

 1. Kryžtektomija. Padaryta pjūvis kirkšnies srityje. Varikozė išsišakojusi giliųjų venų sandūroje. Susiejus veną, chirurgas uždeda ant odos beveik nematomas kosmetines siūles.
 2. Safenektomija. Šio tipo operacija naudojama dideliems venų kamienams, apgaubtiems apleista varikozės forma. Chirurgas padaro pjūvį kirkšnies srityje. Per šį pjūvį išskiriami žiočių kanalai, kurių pagrindinis kertamas. Tada paciento kulkšnies srityje atliekamas pjūvis, atidaroma varikozė ir įdėtas chirurginis metalinis zondas. Šiuo zondu patologinė vena atskiriama nuo aplinkinių audinių ir išpjaunama.
 3. Nuimamas. Kalbant apie bendrąsias technologijas, tokio tipo operacijos yra panašios į safenektomiją. Vienintelis skirtumas yra tas, kad naudojamas ploniausias zondas, leidžiantis pašalinti ne visą veną, o tik tą dalį, kurioje pastebimi varikoziniai pažeidimai. Nuėmimas yra švelnesnė flebektomijos forma.
 4. Mikroblebektomija. Chirurginės intervencijos rūšis, kuriai būdinga minimali odos trauma. Chirurgas padaro keletą mažų, ne ilgesnių kaip 5 milimetrų, pjūvių. Mikroflebektomija naudojama, jei venų varikozė nėra pradėta iki kritinės stadijos.

Vidutiniškai operacija trunka nuo 3 iki 5 valandų.

Bendras paveiktų venų pašalinimo operacijos pavadinimas yra flebektomija. Šiuolaikiniai šios procedūros tipai:

 • Nuėmimas (ilgas ar trumpas) yra švelniausia technika, kurios metu gydytojas gali pašalinti tik tam tikrą paveiktos venos dalį. Procedūra atliekama per nedidelį pjūvį išilgai venos.
 • Lazerinė flebektomija yra modernus gydymo metodas, kai naudojamas lazeris. Šio instrumento dėka lazerio koaguliacijos procesas vyksta paveiktų indų viduje. Procedūra atliekama taikant vietinę nejautrą ir nereikia naudoti specialių chirurginių instrumentų. Lazeris įvedamas į veną kartu su mažo skersmens kateteriu, tada, veikiant pulsui, susidaro maži garų burbuliukai, kurie veikia indų sienas. Dėl to pažeista vena tampa audinio dalimi ir nebevargina paciento.
 • Pažeistos venos endoskopinis ekscizija. Tokiu atveju endoskopas įvedamas į venos sritį, o gydytojas gali asmeniškai analizuoti jo būklę ir pažeidimo laipsnį. Ateityje chirurgas turi galimybę nupjauti paveiktą plotą.

Vadinamosios besiūlės technologijos yra labai populiarios, kai paveiktų venų sričių ekscizija vyksta per mažus punkcijos pjūvius. Jau po 4-6 valandų po manipuliavimo pacientas gali vaikščioti savarankiškai. Tuo atveju, kai pastebimas trofinių sutrikimų vystymasis, naudojama endoskopinė įranga.

Šiandien medicina yra gana išvystyta, todėl kraujagyslių chirurgai apatinių galūnių išsiplėtusių venų operacijas atlieka keliais būdais, atsižvelgdami į varikozės išsiplėtimo sunkumą ir nepaisymo stadiją.

Visa tai sprendžiama atskirai. Apžiūros metu gydytojas patars, koks venų varikozės operacijos atlikimo būdas bus optimalus, ir pasakoja apie jų ištrauką, o tada žmogus pats nusprendžia.

Konservatyvus venų varikozės gydymasvenų varikozė

Jei laiku pradėsite kovą su venų varikoze, skleroterapijos pagalba galite tai išspręsti. Tai yra specialios vaistinės medžiagos - sklerozanto - įvedimas į veną. Jis suleidžiamas į venų išsiplėtusių venų spindį. Šis metodas veiksmingai pašalina ligą, leidžiantis kojoms grįžti į sveikatą per trumpiausią įmanomą laiką. Pakankamai saugus sveikatai ir nereikalauja ilgo sveikimo laikotarpio.

Farmaciniai produktai gali būti naudojami kaip papildoma terapija. Tepkite kojas „Troxerutin“ geliu, naudokite diosminą. (žinoma, pasitarus su gydytoju! ).

Varikozinių venų operacija

Tradicinės medicinos paslaptys nebus nereikalingos. Jų yra labai daug, galite rinktis, pavyzdžiui, kompresus iš obuolių sidro acto ir tepalą iš bičių vaško, medaus ir propolio (taip pat reikia kreiptis į flebologą! ). Hirudoterapija turi labai teigiamą poveikį - gydymas dėlėmis yra labai svarbus tiems, kurie kenčia nuo venų ligų.

Šiandien yra keletas pagrindinių būdų pašalinti varikozę. Aukštos kvalifikacijos specialistai operacijas atlieka be komplikacijų ir garantuoja teigiamą dinamiką iškart po operacijos.

Venų varikozė yra mūsų laikų problema. Šią diagnozę nustato beveik kas penkta moteris planetoje. Anksčiau nebuvo veiksmingų būdų pašalinti ligą. Šiandien tai tapo realybe, o dabar venų varikozė nėra tokia baisi. Tai galima pašalinti atlikus šias procedūras:

 • EVLK - šalinimas lazeriu;
 • skleroterapija - paveiktų venų klijavimas;
 • mikroflebektomija - chirurginis pašalinimas;
 • RFO (radijo dažnio sunaikinimas).
 1. EVLK. Šis metodas pagrįstas varikozės pašalinimu, naudojant venų ertmėje esantį lazerį. Procedūra atliekama taikant vietinę nejautrą. Ši technika yra ypač populiari.
 2. Skleroterapija. Procedūra susideda iš paveiktos venos klijavimo. Tai daroma veikiant specialiai putplasčiui. Šis metodas yra populiarus, nes sukelia kuo mažiau nepatogumų. Operacija neužima daug laiko.
 3. Mikroblebektomija. Technika pagrįsta varikozinių venų pašalinimu chirurginiu būdu.
 4. RFO (radijo dažnio sunaikinimas). Metodas pagrįstas varikozinių venų pašalinimu taikant radijo dažnio impulsus.
 5. Gydytojas pasirenka operacijos tipą atsižvelgdamas į bendrą paciento būklę ir išsiplėtusių venų sunkumą.

Operacijų tipai

Atėjo laikas pasverti venų varikozės operacijos privalumus ir trūkumus. Pagrindinis operacijos privalumas yra visiškas problemos pašalinimas, kraujo tekėjimo atstatymas ir galiausiai sveikatos bei net gyvybės taupymas.

Nedaugelis žino, tačiau tokia, atrodytų, nekenksminga varikozė, esant nelaimingam aplinkybių sutapimui ir tinkamos terapijos trūkumui, gali sukelti net mirtį! Todėl visiškai neverta atsispirti operacijai, jei gydantis flebologas siunčia į chirurgijos skyrių.

Atėjo laikas susipažinti su neigiama flebektomijos puse. Visų pirma turite sužinoti apie kontraindikacijas:

 1. Giliųjų venų trombozė.
 2. Širdies liga (išemija, širdies liga, širdies nepakankamumas).
 3. Sunki arterinės hipertenzijos forma.
 4. Išsamūs uždegiminiai procesai (egzema, erysipelos).
 5. Įvairių infekcinių ligų buvimas.
 6. Nėštumo laikotarpis (ypač 2 ir 3 trimestrai).

Pagyvenusiems žmonėms taip pat nerekomenduojama šalinti venų varikozę chirurginiu būdu!

Kaip ir bet kuri chirurginė intervencija į žmogaus kūną, flebektomija yra pavojinga, turinti daugybę komplikacijų ir neigiamų pasekmių. Po kojų venų varikozės operacijos yra didelė tikimybė:

 • kojų jautrumo sumažėjimas arba visiškas nebuvimas (tai atsitinka dėl nervų galūnių pažeidimo);
 • pėdų edema;
 • kulkšnių ir blauzdų tirpimas, dilgčiojimas;
 • hematomos;
 • supūtimas;
 • kraujavimas;
 • daugybės mėlynių atsiradimas;
 • nespecifinis apatinių galūnių spalvos pakitimas;
 • ilgalaikis skausmas, stipresnis einant.

Viena iš neįprasčiausių operacijos pasekmių yra naujų varikozės požymių pasireiškimas šalia iškirptos venos.

Žinoma, tiems, kuriems reikia atlikti šią procedūrą, yra įdomu apytikslė apatinių galūnių venų operacijos kaina. Kaina priklauso nuo operacijos vietos (skirtinguose miestuose kaina gali smarkiai skirtis), operacijos tipo.

Pacientai, kurie domisi, ar reikalinga apatinių galūnių varikozinių venų operacija, turėtų suprasti, kad toks radikalus gydymo metodas yra būtinas šiais atvejais:

 • Greitas ligos progresavimas, kurį lydi intensyvus skausmo sindromas.
 • 1-4 laipsnio varikozinio tromboflebito išsivystymas.
 • Intensyvios šilumos ir degimo jausmas venose.
 • Varikozinių venų išplitimas virš kelio dangalų.
 • Matoma išsipūtusios, estetiškai nepatrauklios venos masė.

Operacija taip pat skirta ilgalaikiams gijimo trofiniams sutrikimams (opoms) susidaryti, o konservatyvi terapija neturi tinkamo terapinio poveikio.

Šiuo metu šie varikozinių venų šalinimo būdai yra vieni efektyviausių.

Skleroterapija yra paprasta procedūra. Į pažeistą venos vietą suleidžiamas specialus preparatas Sclerosant.

Dėl savo savybių jis gali būti naudojamas klijavimui ir sandarinimui. Sklerozantas paveiktą venos plotą keičia jungiamuoju audiniu.

Ši technika leidžia pasiekti nuostabių rezultatų iškart po operacijos. Skleroterapija laikoma saugiausiu ir mažiausiai traumuojančiu varikozinių venų pašalinimo būdu.

Estetinį rezultatą galima pasiekti iškart po operacijos.

Jie naudojasi skleroterapija esant vorinių venų, kamienų ir mazgų, venų varikozei. Tačiau procedūra nėra skirta žmonėms, turintiems antsvorio, pažengusiam celiulitui ir tromboflebitui. Jis nenaudojamas nėštumo metu, vartojant hormoninius vaistus ir individualiai netoleruojant Sclerosant.

Yra keletas taisyklių, kurių reikia laikytis, kad būtų išvengta komplikacijų ir užtikrintas teigiamas gydymo rezultatas. Jie yra svarbūs atliekant bet kokią varikozinių venų operaciją.

Varikozinių venų chirurgija yra gana reikalinga procedūra, nes retai įmanoma įveikti tokią ligą be operacijos. Paleistoms venų varikozei aiškiai reikia operacijos, o pradinėse stadijose gydytojas pataria procedūras ir pratimus venoms sustiprinti. Bet kokiu atveju prieš atlikdamas varikozinių venų operaciją, gydytojas kiekvienu atskiru atveju pasver „už“ ir „prieš“.

Pagrindinės apatinių galūnių venų varikozės operacijos indikacijos:

 • venų varikozė, kartu su padidėjusiu kojų nuovargiu ir patinimu;
 • venų varikozė, pasiekusi trofinių opų stadiją;
 • kraujo nutekėjimo pažeidimas (kartais be varikozinių venų nebuvimo);
 • patologiškai išsiplėtusios sapeninės venos;
 • tromboflebitas.

Verta prisiminti, kad visą vaizdą matys tik specialistas ir tik jis galės pasakyti, ar jums reikalinga varikozės operacija!

Kaip ir po bet kurios operacijos, sergant varikoze, pacientas turi praeiti reabilitacijos laikotarpį, laikydamasis visų gydytojo nurodymų ir rekomendacijų. Tačiau vis tiek yra pasekmių, su kuriomis turite susipažinti:

 • Laikinas nedarbingumas - praėjus maždaug mėnesiui po operacijos, lovos režimas reikalingas žaizdoms užgyti.
 • Nervų galūnių pažeidimas yra labai retas, dėl kurio gali atsirasti stiprus skausmas arba atvirkščiai - prarasti jautrumą
 • Anestezijos poreikis. Dažniausiai atliekamas epidurinis gydymas - injekcija į nugarą arba bendra anestezija. Gydytojas tai nustato kiekvienam pacientui individualiai
 • Operacijos metu pašalinamos tik pažeistos venos ir mazgai. Kraujagyslių modeliai (tinklai, žvaigždės) išlieka

Taikant skirtingas chirurginės intervencijos rūšis ir atsižvelgiant į kojų varikozės operacijos sudėtingumą, pooperacinis laikotarpis kiekvienam yra skirtingas. Atliekant minimaliai invazinę operaciją, skausmas praktiškai nepastebimas ir ligoninės laikotarpis nereikalingas.

Atliekant flebektomiją, priešingai - kelias savaites žaizdos skauda ir gali kraujuoti. Todėl turite būti prižiūrimi medikų.

Karščiavimas gali būti stebimas kelias dienas po operacijos.

„Daugiau nei prieš metus nusprendžiau atlikti varikozės išsiplėtimo operaciją endoveniniu lazeriniu kairės kojos koaguliacija. Tai labai pagerino jos estetinę ir fizinę būklę. Dabar man sunku nustatyti, kuri koja buvo operuota, venoje nėra pulsacijos, dingo sunkumas ir nuovargis “.

„Prieš metus man buvo atlikta dešinės kojos operacija ir supratau, kad tai visai nebaisu, prieš mėnesį jie pašalino mano kairės venas. Skausmingų pojūčių beveik nebuvo, tik nemalonios injekcijos.

Prieš tai 15 metų kentė kojas. Po venų varikozės pašalinimo operacijos viskas labai greitai užgijo.

Vienintelis nepatogumas dėl tvarsčių, bet po savaitės viskas dingo. Po 2 savaičių nuo mano skausmingų venų liko tik kelios mėlynės “.

Kontraindikacijos

Būtina atsižvelgti į galimas operacijos kontraindikacijas ir pasekmes.

Chirurginės intervencijos negalima atlikti, jei pacientui yra buvę tokių ligų kaip hipertenzija, nenormalus širdies ritmas, koronarinė širdies liga, infekcinių ligų buvimas ūminėje stadijoje, dermatologinės uždegiminės kojų ligos.

Negalima atlikti operacijos nėštumo pabaigoje, taip pat vyresnio amžiaus pacientams, kurių imunitetas nusilpęs.

Chirurgija ne visada gali būti atliekama paskutinėje ligos stadijoje, kai pažeidžiama daugybė venų. Tokiu atveju skiriama vaistų terapija, tačiau nebeįmanoma visiškai išgydyti varikozės.

Tokiais atvejais negalima atlikti operacijos su varikoze:

 • Kai pasireiškia apatinių galūnių odos ar kitos srities uždegiminės ligos, atsižvelgiant į ligos vietą (pvz. , egzema, pioderma ir kt. ).
 • Sergant sunkiomis širdies ir kraujagyslių ligomis (išemine širdies liga, arterine hipertenzija, širdies nepakankamumu).
 • Jei pacientas serga ūminiu flebitu (ūmine kraujagyslių uždegimo forma).
 • Bet kurios infekcinės ligos metu (visiškai pasveikus, operaciją galima atlikti).
 • Jei pacientui anksčiau buvo giliųjų venų trombozė ar plaučių embolija.
 • Išnaikinus apatinių galūnių aterosklerozę (negalima atlikti kojų venų varikozės operacijos).
 • Vyresniame amžiuje (virš 70 metų).
 • Nėštumo metu, ypač vėlesnėse stadijose.

Jei vartojate kokių nors širdies ir kraujagyslių ar hormoninių vaistų, praneškite apie tai savo gydytojui. Gydymo metu dažnai turite nutraukti jo vartojimą.